Lista aktualności Lista aktualności

II Cross "W pogoni za bobrem"

W sobotę, 27 września 2014 r. odbyła się druga edycja Crossu Doliny Małej Panwi „ W pogoni za bobrem” organizowana przez Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Zawadzkiem oraz Nadleśnictwo Zawadzkie. Dopisała przepiękna pogoda a ciepłe słońce podgrzewało atmosferę na starcie przy Letniej Leśnej Izbie Edukacyjnej wśród blisko 200 zawodników, którzy rywalizowali na dystansach ok. 7,5 km i ok. 12,5 km.

W tym roku dla uczestników przygotowano dwie nowe, urozmaicone trasy poprowadzone urokliwymi ścieżkami wzdłuż rzeki Mała Panew. Nowością był również elektroniczny pomiar czasu, eliminujący możliwość pomyłek które zdarzają się podczas metody tradycyjnej. Duże i głębokie kałuże po nocnej ulewie nie przeszkodziły zawodnikom w biegu. Na dystansie 7,5 km najszybsza była Izabela Maj – Dziubańska, drugie miejsce zdobyła Małgorzata Kuźmińska-Kurczyk , trzecie Sylwia Ratka. Wśród mężczyzn na metę pierwszy wbiegł Krzysztof Olas , drugi Bartłomiej Michalski a trzeci Marcin Bok . Na dystansie 12,5 km zwyciężyła Dominika Margos przed Beatą Mazgaj ( II miejsce) i Katarzyną Ząbkiewicz
 ( III miejsce). W kategorii mężczyzn triumfował Krzysztof Pachuta , drugi był Jan Kadłuczka a trzeci Dominik Trzepizur. Na mecie na każdego zawodnika czekał medal.
Rangę imprezy docenili goście, którzy przybyli na zaproszenie Pani Marii Andrzejewskiej - Prezes Koła Towarzystwa Przyjaciół Lasu. Puchary dla zwycięzców poszczególnych kategorii i dystansów wręczali : Zbigniew Brzeziński – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Zawadzkie, Roman Kolek -Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Mieczysław Orgacki – Burmistrz Zawadzkiego, Norbert Koston – Burmistrz Kolonowskiego oraz Stanisław Kiełek – Przewodniczący Rady Miejskiej w Zawadzkiem.
Cross „W pogoni za bobrem" to również fantastyczna zabawa dla całej rodziny. Przed rozpoczęciem biegu głównego swoje „pięć minut" miały również dzieciaki, które mogły spróbować swoich sił w dystansach 100 i 200 m. Na terenie Letniej Leśnej Izby Edukacyjno-Turystycznej w leśnictwie Dębie organizatorzy przygotowali konkurs wiedzy o bobrze oraz zabawy i konkursy dla najmłodszych. Po biegu na świeżym powietrzu wyjątkowo smakowało ciasto z kawą i gorące kiełbaski z ogniska. Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów: akcesoriów sportowych, namiotów, śpiworów, odzieży sportowej, biżuterii srebrnej, karnetów do siłowni i zaproszeń do restauracji. Nagrodę główną – wysokiej klasy rower wylosował szczęśliwy biegacz z Zawadzkiego.
Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za udzielone wsparcie rzeczowe i finansowe, bez których nie byłoby możliwe przygotowanie tak wielkiego przedsięwzięcia sportowego.