Lista aktualności Lista aktualności

Święto Drzewa 2017

Hasłem tegorocznej edycji Święta Drzewa zorganizowanej przez Klub Gaja jest „Drzewo-Przyjaciel”. Podczas uroczystej inauguracji święta w Bibliotece Narodowej w Warszawie, dnia  10 października b.r.,  zostały wręczone nagrody „Czarodziejskiego Drzewa”. Jedna ze statuetek powędrowała do Nadleśnictwa Zawadzkie, które w akcji uczestniczy od 10 lat, włączając do sadzenia drzew placówki oświatowe, samorządy i organizacje działające na swoim terenie administracyjnym.


Lokalna odsłona „Święta Drzewa” w Nadleśnictwie Zawadzkie miała miejsce dwa dni później, 12 października. Nadleśniczy Grzegorz Furmański witając przybyłych do Letniej Leśnej Izby Edukacyjno-Turystycznej w leśnictwie Dębie, opowiedział o niezliczonych korzyściach jakie dają nam drzewa i zachęcił wszystkich do podejmowania lokalnych działań na rzecz ich sadzenia i ochrony. Drzewa pełnią ważną funkcję przyrodniczą, ale wpływają także pozytywnie na nasze zdrowie, zmniejszają zanieczyszczenie powietrza, łagodzą skutki wysokich temperatur, wytwarzają korzystny mikroklimat, mają duże znaczenie społeczne i gospodarcze.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom „Święta Drzewa” którzy na terenie Parku im. Zasłużonych Leśników Nadleśnictwa Zawadzkie sadzili kaliny koralowe. Dzieci i młodzież z 13 szkół, niepełnosprawnych wychowanków Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem wspierali samorządowcy  z  Radnym Sejmiku Województwa Opolskiego Zdzisławem Siewierą, Burmistrzem Zawadzkiego Mariuszem Stachowskim i Wójtem Gminy Jemielnica Marcinem Wycisło.